Nabożeństwo fatimskie i wprowadzenie relikwii św. Floriana

7 października o godz. 18.00 rozpoczęło się ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Było ono ukoronowaniem jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Uroczystościom przewodniczył wicekanclerz kurii rzeszowskiej – ks. dr Marek Story. Kiedy był u nas podczas majowego nabożeństwa fatimskiego, przyjmowaliśmy relikwie świętych pastuszków fatimskich – Franciszka i Hiacynty Marto. Teraz również nie zabrakło szczególnego akcentu. Dzięki staraniom Księdza kanclerza i Księdza Proboszcza prał. Artura Grzędy, mogliśmy wprowadzić do naszej parafii relikwie św. Floriana – żołnierza rzymskiego i męczennika z IV wieku. Relikwii tej klasy (ex ossibus – [łac. z kości]) znajduje się tylko 6 na świecie. Był więc to wieczór szczególnego świętowania także dla Strażaków z OSP Połomia, bo jak wiemy, św. Florian jest patronem straży pożarnej.

Podczas uroczystości gościliśmy wiele zastępów OSP z Gminy Niebylec, a także z powiatu strzyżowskiego. Łącznie 14 jednostek przybyło do nas na to szczególne spotkanie z Chrystusem eucharystycznym, Matką Bożą i św. Florianem. Po Komunii św., kiedy ks. Proboszcz odnosił Pana Jezusa do kościoła, wszyscy mieli możliwość ucałować ze czcią relikwie tego wielkiego świętego.

Obecnie w parafii znajduje się 31 relikwii świętych i błogosławionych z Polski i z zagranicy. Jedne relikwie czekają jeszcze na uroczyste wprowadzenie podczas odpustu św. Mikołaja.

Facebook
Facebook