Uroczystość Bożego Ciała

31 maja 2018 roku przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Tego dnia tradycyjnie udamy się z procesją eucharystyczną drogami naszej miejscowości (po Mszy św. o godz. 11.00). Jest to wyraz i świadectwo naszej wiary. Idąc na procesję nie rozmawiajmy, a uczestniczmy czynnie. To nie jest dobry moment na wymianę nowinek, żarty, „sprawozdania” z obecnej sytuacji na roli, luźne rozmowy, czy plotki!

Zapraszamy każdego do udziału w procesji. Szczególnie liczymy na dziewczynki do sypania kwiatów przed Panem Jezusem, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.

Codziennie podczas oktawy Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na te dni również zapraszamy na Msze św. – także dziewczynki i chłopców.

Na zakończenie oktawy (07.06.2018) odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół oraz dzieci.

PS. Jeśli robisz zdjęcia podczas procesji bez uszczerbku na przeżyciu tajemnicy Chrystusa w Eucharystii – podziel się z nami swoimi zdjęciami (na Facebooku lub mailem).

UWAGA!!
Przesyłając zdjęcia wyrażasz zgodę na ich publikację. Możesz nie zgadzać się na publikację Twoich danych osobowych (imię i nazwisko) jako autora zdjęć.

 

Facebook
Facebook