Życzenia Bożonarodzeniowe

,,Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek Święty

Pomnijcie, że dzień ten radosny

W miłości jest poczęty”

 

~Jan Kasprowicz

 

Z okazji tych niezwykłych Świąt Bożego Narodzenia życzę Moim Drogim Parafianom, by Nowonarodzony Chrystus przyniósł Wam pokój, światło i nadzieję, abyście mogli odnaleźć radość w Bożym Narodzeniu.

Niech Dzieciątko Jezus obdarzy Was błogosławieństwem, miłością i wszelkim dobrem.

Niechaj wesoła kolęda z serc wszystkich do nieba płynie i niechaj wszyscy ludzie czują się jak w jednej rodzinie.

Błogosławionych Świąt,

 

Wasz Ksiądz Artur

Facebook

Życzenia Księdza Artura

Cicha Noc- Święta Noc,

Pokój niesie ludziom wszem

 

Moi Kochani!

 

Najserdeczniejsze i pełne dobra i miłości kieruje do Was życzenia.

Kolejny raz Chrystus rodzi się i przychodzi, aby napełnić nas swoją obecnością,

Przychodzi, aby nas zapewnić, że nikt z nas nie jest mu obojętny.

Tak bardzo potrzebujemy tego wsparcia i zapewnienia, że Dzieciątko Jezus jest tak bardzo blisko naszych codziennych spraw.

Potrzebujemy tej upragnionej nadziei, która płynie z betlejemskiego żłóbka, że nasze jutro będzie pełne upragnionego pokoju.

Życzę Każdemu, aby stał się człowiekiem Cudu Bożego Narodzenia, aby Twoje serce było pełne pokoju i miłości, aby w Twoim sercu znalazł miejsce nowonarodzony Chrystus i zamieszkał w Tobie znajdując ciepło i Twoją odwzajemnioną miłość.

Błogosławionych Świąt dla moich kochanych parafian, a szczególnie znajdujących się poza granicami kraju.

Pełne miłości i solidarności życzenia

Dla bohaterskiego narodu Ukrainy.

Niech Bóg Wam błogosławi, przyniesie zwycięstwo i upragniony pokój.

Tego wszystkiego z głębi kapłańskiego serca życzy

 

Wasz Ksiądz Artur

Szczęść Boże

Facebook

Życzenia Księdza Artura Grzędy na Święta Bożego Narodzenia:

,,Zawsze, ilekroć
uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz,
aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz
z zasad, które jak żelazna
obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz
odrobinę nadziei „więźniom”,
tym, którzy są przytłoczeni
ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego
ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

Życzenia Księdza Artura Grzędy na Święta Bożego Narodzenia:

Z sercem przepełnionym miłością płynącą z Betlejemskiego Żłobka:
Życzę moim Kochanym parafianom, a także parafianom poza granicami naszego kraju, aby świętowanie Narodzin Jezusa ożywiało wiarę i pomogło wypełnić codzienność duchem Dobra i Miłości.
Niech ta niezwykła bliskosć Chrystusa będzie źródłem mocy, by wasze serca były otwarte dla bliźniego, zwłaszcza ubogiego, samotnego, potrzebującego pomocy i troski.
Maleńka Miłość niech Was otoczy troską i opieką, oraz niezwykłym ciepłem płynącym z betlejemskiego żłóbka.
Wszystkim życzę radosnych i błogosławionych Świąt.

Facebook

Życzenia od Księdza Artura

Moi Kochani

Przeżywając radosne Święta Wielkiej Nocy, pragnę Moim Kochanym Parafianom, złożyć z serca płynące życzenia.
Niech radosne i pełne ufności Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.
Niech pogoda towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia, a radość w sercu mimo przeżywanej pandemii.
Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe ,napełni wszytkich Was spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość, aby Cud Zmartwychwstania dokonał sie w sercu każdego z nas…
Tego co najlepsze i najpiękniejsze życzy Drogim Parafianom i rodakom za granicą

Wasz Ksiądz Artur
Błogosławionych Świąt
Szczęść Boże

Facebook

Życzenia Świąteczne Księdza Artura

Panie okaż nam swoje miłosierdzie i daj nam swoje zbawienie

Moi Kochani

Na radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć Moim Drogim Parafianom z serca płynące życzenia:
Życzę Wam Moi Kochani dużo zdrowia, wielu łask Bożych płynących z betlejemskiego żłóbka, aby nowonarodzone Dzieciątko Jezus obdarzyło nas radością, pokojem i jakże potrzebną nadzieją powrotu do normalnego życia.
Niech ta cudowna noc betlejemska będzie nocą cudu uzdrowienia na ciele i na duszy, i obdarzy nas pokojem i wzajemną miłością, tymi darami płynącymi z dalekiego, a zarazem tak bardzo bliskiego naszemu sercu Betlejem.
Pragnę również przekazać najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia naszym rodakom za granicą, abyśmy w tym świętym czasie po prostu byli razem.
Matka Boża – Matka ,,Maleńkiej Miłości” niech każdego z Was przytuli do swego matczynego serca i ma w swojej opiece.

Z kapłańską modlitwą
i pozdrowieniami
Wasz Ksiądz Artur

Błogosławionych Świąt.

Facebook

Uwaga!!!

W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:
1. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni.
2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.
3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.
4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
W związku z znalezieniem się Powiatu Strzyżowskiego w czerwonej strefie, wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia. Oprócz obowiązku zakrywania nosa i ust (również wśród służby liturgicznej) obowiązuje ograniczenie ilości wiernych w kościele do 32 osób (nie licząc osób sprawujących posługę).
Facebook

30 lat jako Alter Christus


30 lat temu, 24 czerwca 1988 roku, święcenia kapłańskie otrzymał nasz Proboszcz ks. prał. kan. Artur Grzęda
W związku z tą rocznicą składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Jagodnej, świętych Patronów oraz wszystkich Świętych, do których Ksiądz Proboszcz ma tak wielkie nabożeństwo.
Niech uśmiech nigdy Księdza nie opuszcza, a Opatrzność Boża obdarza zdrowiem i siłami na dalsze lata posługi.

PS. Możesz przekazać swoje życzenia w komentarzu lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. Aha… Na stadionie od 12.00 międzynarodowy turniej piłki nożnej – tam będzie i ks. Artur (gdyby ktoś osobiście chciał złożyć życzenia)

Facebook

Pół godziny adoracji przed Nowenną

Od 13 czerwca 2018 roku zostaje wprowadzony na stałe nowy zwyczaj.

Pół godziny przed Nowenną do Pani Jagodnej (czas letni: 17.30; czas zimowy: 16.00) będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Matki Bożej i czas na prywatną adorację.

Zapraszamy do powierzania Chrystusowi przez ręce Maryi swoich trosk, zmartwień i radości.

Facebook