Niedziela Trójcy Przenajświętszej 31.05.2026 

1. Dziś o godzinie 15:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

2. W czwartek 4.06.2026 Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 8:00, 9:30 i 11:00, po mszy Świętej uroczysta procesja eucharystyczna przez środek naszej parafii.

3. Zapraszam Drogich Parafian do licznego udziału w procesji, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Bardzo bym prosił, aby w procesji wzięły udział dzieci, które w tym roku przeżywały I Komunię Świętą, oraz dzieci które obchodziły rocznicę I Komunii Świętej. Oczywiście do uroczystej procesji zapraszam druhów i druhny OSP Połomia.

4. W Uroczystość Bożego Ciała Panie z koła Caritas będą rozprowadzać poświęcone chlebki jako symbol Eucharystii. Dowolne datki będą przeznaczone na cele dobroczynne.

5. W piątek 5.06.2026 po mszy Świętej wieczornej zapraszam Panie z zespołu Caritas na krótkie spotkanie w domu parafialnym.

6. W Boże Ciało uroczyste nieszpory z procesją o godzinie 15:00.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek spowiedź rano od godziny 6:30. W I piątek spowiedź rano od godziny 6:30 i po południu od godziny 16:00. W I sobotę msza Święta poranna o godzinie 8:00, a następnie procesja ze względu na nabożeństwo fatimskie. W I sobotę o godzinie 19:00 zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie. Zwracam się z gorącą prośbą do parafian od numeru 350 do 400 o pomoc w przygotowaniu Zakątka Matki Bożej do nabożeństwa. Tradycyjnie bardzo bym prosił o przycięcie trawy, pozbieranie gałęzi i przetarcie ławeczek. Prosiłbym Drogich Parafian w środę na godzinę 8:00 rano lub w innym dogodnym czasie.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka na cele diecezjalne.

9. W przyszłą niedzielę w całej Polsce Święto Dziękczynienia i zbiórka do puszek rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dziewczynki z Koła Misyjnego będą kwestować na ten zacny cel.

10. Składam gorące podziękowanie parafianom za składkę na rzecz remontu Domu Parafialnego, oraz prac przy Kościele i w parafii- składka wyniosła 13 720zł. Wszystkim ofiarodawcom składam gorące Bóg Zapłać.

11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i dostępna w sklepiku książka ,,Największy Cud”- Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas.

12. Dyżur w Kościele numery od 20 do 30.

 

Msze Święte w tym tygodniu:

 

Poniedziałek

7:00- W intencji rodzin od numeru 1 do 29.

Nowenna do Świętego Mikołaja.

 

Wtorek

7:00- Za zmarłą Zofię Dzindzio.

7:20- Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Ewy i Waldemara Józefczyk.

 

Środa

7:00- Za zmarłych Anielę, Jana i Kazimierza Szarek.

17:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18:00- Dziękczynna w I rocznicę urodzin Stanisława.

 

Czwartek- Boże Ciało

8:00- Za zmarłego Pawła Nieroda w rocznicę śmierci.

9:30- Za zmarłego Mariana Kwiatkowskiego.

11:00- Za zmarłego Adama Barć w 2 rocznicę śmierci.

 

Piątek

6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Świętego Judy Tadeusza.

7:00- Za zmarłych Weronikę i Józefa Nowak.

18:00- Za zmarłych Stanisława, Marię i Mirosława Turek.

 

Sobota

8:00- Za zmarłych Józefę i Pawła Kudła.

19:00- O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny i Andrzeja Pileckich oraz całej rodziny.

19:00- Dziękczynna w 60 rocznicę urodzin Roberta.

 

Niedziela

8:00- Za zmarłych Józefa i Józefę Basamon.

9:30- Za zmarłych Janinę, Franciszka i Ryszarda Salwach.

11:00- O zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla dzieci i ich rodzin.

15:00- Nieszpory i procesja.

Facebook

Niedziela Zesłania Ducha 5.05.2026

1. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 15:00.

2. Jutro 25.05.2026 Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła msze Święte o godzinie 8:00 i 18:00.

3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

5. We wtorek 26.05.2026 o godzinie 24:00 wyjedzie z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Jest to Dzień Matki- chcemy polecić w ten dzień naszą parafię, nasze rodziny i złożyć na Jasnej Górze życzenia Matce Bożej- życzenia naszej miłości i wierności jej Matczynemu Sercu. W tym dniu polecamy nasze kochane mamy prosząc dla nich o potrzebne błogosławieństwo, a dla zmarłych mam o szczęście wieczne w niebie.

6. W środę 27.05.2026 na godzinę 18:00 zapraszam uczniów klasy VI na mszę Świętą i nabożeństwo majowe- po mszy Świętej uczniowie otrzymają indeksy przygotowujące ich do sakramentu bierzmowania.

7. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Do nabycia są modlitwy do Świętego Szarbela oraz magnesy z wizerunkiem Świętego Szarbela.

8. Dyżur w Kościele numery od 1 do 20.

 

Mszę Święte w tym tygodniu:

 

Poniedziałek- Święto Matki Kościoła

8:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłych Julię i Tadeusza Domaradzkich.

 

Wtorek

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłą Elżbietę Rędziniak w intencji od córki z rodziną.

 

Środa

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

7:20- W intencji rodzin od numeru od 420 do końca oraz parafian z Glinika Charzewskiego i Piekarówki.

17:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18:00- Za zmarłego Bartosza Bosek w intencji od Babci.

 

Czwartek

6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłych Annę, Ludwika i Alicję Marcinowskich.

 

Piątek

6:30- Adoracja i nowenna do Świętego Judy Tadeusza.

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłego Alfreda Bosek w intencji od żony.

 

Sobota

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłych Bosnisławę i Mariana Teper.

 

Niedziela

8:00- Za zmarłych Stanisława i Katarzynę Noworól i za zmarłych z rodziny.

9:30- Za zmarłego Stanisława Pezdan.

11:00- Za zmarłych Stanisławę i Wojciecha Szuba.

15:00- Nabożeństwo Majowe.

Facebook

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 17.05.2026

1. Dziś składka na Katolickie Radio Via.

2. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 15:00.

3. W piątek 22 maja wypada wspomnienie Świętej Rity. Na mszy Świętej o godzinie 18:00 poświęcenie róż 🌹. Serdecznie zapraszam Drogich Parafian do licznego udziału w nabożeństwie.

4. W przyszłą sobotę o godzinie 10:00 w domu parafialnym spotkanie Koła Misyjnego- spotkanie przedwakacyjne. Zapraszam dziewczynki z klasy III które chciałby dołączyć do Koła Misyjnego.

 

5. Moi Kochani w tym roku chcemy również podjąć prace w parafii w naszej świątyni:

– Renowacji i pewnych napraw wymagają organy w naszym kościele.

– Jak co roku będą prowadzone prace przy odsalaniu i malowaniu ścian dolnej części świątyni.

– Przy kaplicy nowego cmentarza jest potrzeba przyklejenia na nowo płytek na schodach.

– renowacja, czyszczenie i malowanie murów ogrodzenia kamiennego wokół Kościoła.

Na Zakątku Matki Bożej jest potrzeba malowania drewnochronem ławek oraz niektórych części wyposażenia drewnianego, oraz dalsze układanie kostki brukowej.

Szczególnie pragnę się skupić na naszym Domu Parafialnym, aby pełniej mógł służyć parafianom, a szczególnie grupom działającym a naszej parafii. Chodzi o wymianę okien, urządzenie sal na poddaszu i ocieplenie budynku. Nie damy zrobić tych rzeczy od razu, ale etapami powoli, a ten dom będzie służył następnym pokoleniom.

Po konsultacji z Radą Parafialną prosimy Parafian od maja do września w ostatnią niedzielę po 50 zł od rodziny na wymienione cele. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać na listę datki od parafian. W przyszłą niedzielę bardzo bym prosił o pierwszą składkę. Ze swojej strony jak co roku będę szukał ludzi dobrej woli spoza parafii, aby nam pomogli w tych sądzę ważnych przedsięwzięciach.

6. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

7. Dyżur w Kościele numery od 420 do końca i parafianie z Glinika Charzewskiego i Piekarówki.

 

Msze Święte w tym tygodniu:

 

Poniedziałek

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- W intencji rodzin od numeru 400 do 420 i za zmarłych z rodzin.

 

Wtorek

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłych Stanisławę, Józefa i Weronikę Pałys.

 

Środa

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

17:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18:00- Za zmarłych Wiktorię i Jana Kawa w intencji od córki Marii.

 

Czwartek

6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- O błogosławieństwo Boże dla rodziny i w intencji Bogu wiadomej.

 

Piątek

6:30- Adoracja i Nowenna do Świętego Judy Tadeusza.

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłych Katarzynę i Józefa Dzindzio.

 

Sobota

7:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłego Bartosza Bosek w rocznicę śmierci.

 

Niedziela

8:00- Za zmarłą Marię msza Święta gregoriańska.

9:30- Za zmarłego Władysława Pietrucha.

11:00- O szczęśliwe urodzaje i uchronienie od nieszczęść od parafian z rejonu Sołtysie.

15:00- Nabożeństwo majowe.

Facebook

VI Niedziela Wielkanocna 10.05.2026

1. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 15:00.

2. Dzisiaj na mszy Świętej o godzinie 11:00 dzieci klasy IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej- polecamy dzieci naszym modlitwom.

3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe- będziemy modlić się o urodzaje gromadząc się o godzinie 17:50 przed krzyżem na placu kościelnym.

4. Za tydzień w przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. A przyszłą niedzielę składka na działalność radia VIA.

6. Dyżur w Kościele numery od 400 do 420.

7. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Msze Święte w tym tygodniu:

 

Poniedziałek

7:00- Za zmarłą Marię, msza Święta gregoriańska.

18:00- O zdrowie dla Zofii.

 

Wtorek

7:00- Za zmarłą Marię, msza Święta gregoriańska.

Nabożeństwo do Świętego Jana Napomucena.

18:00- Za zmarłego Józefa Sworst w 25 rocznicę śmierci.

 

Środa

7:00- Za zmarłą Marię, msza Święta gregoriańska.

17:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18:00- Za zmarłego Józefa Kawa w intencji od siostry.

 

Czwartek

6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7:00- Za zmarłą Marię, msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłą Zofię Kawalec.

 

Piątek

6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do Świętego Judy Tadeusza.

7:00- Za zmarłą Marię, msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłą Emilię Zgłobicką.

 

Sobota

7:00- Za zmarłą Marię, msza Święta gregoriańska.

18:00- Za zmarłych z rodzin Nogów i Tatarów.

 

Niedziela

8:00- Za zmarłych Zofię i Stanisława Nowak.

9:30- Za zmarłą Wiktorię Janik w 14 rocznicę śmierci.

11:00- Za zmarłą Marię, msza Święta gregoriańska.

15:00- Nabożeństwo majowe.

Facebook

Życzenia Księdza Artura na Święta Wielkiej Nocy 2026

Chrystus żyje i już więcej nie umiera

Kochani

Do Zmartwychwstałego Pana należy czas i wieczność. On jest Panem Historii i twojego życia.

Dziś Kochani niesiemy wspólne przesłanie pełne radości. Chrystus Zmartwychwstały daje nam radość i nadzieje na lepsze jutro.

Niechaj radość Zmartwychwstania wypełni Wasze serca pokojem, nadzieją i prawdziwą wiarą. Niech te Święta będą dla Was pełne błogosławieństwa Bożego i dzielenia się dobrocią i miłością we wspólnocie rodzinnej.

Nieście radość Zmartwychwstania szczególnie do tych, którzy tej radości tak bardzo potrzebują.

Błogosławionych Świąt

Wasz Ksiądz Artur

Facebook

Życzenia do parafian

Podnieś rączkę Boże Dziecię- błogosław Ojczyznę naszą!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam moim Kochanym Parafianom najserdeczniejsze życzenia.

Życzę Wam Moi Kochani pokoju, radości, tych darów które płyną z betlejemskiego żłóbka.

Niech Boże Dziecię Wam błogosławi i umacnia w każdym dniu w miłości i dobroci.

Niech nowo narodzony Jezus Chrystus – Boże Dzieciątko narodzi się w sercu każdego z Was.

Radosnych i błogosławionych Świąt życzy Wam Moi Kochani

Wasz ksiądz Artur

Facebook

Podziękowanie

Moi Kochani

 

Pragnę raz jeszcze wyrazić przeogromną wdzięczność wszystkim uczestnikom pogrzebu mojej Mamusi Walerii.

Wyrażam wdzięczność mojej rodzinie, mojej Kochanej rodzinie parafialnej Parafii Połomia, moim przyjaciołom, druhom OSP Gminy Niebylec i wszystkim którzy byli blisko mnie w tych trudnych chwilach.

Bardzo dziękuję za zamówione msze Święte w intencji mojej mamy i za wszelkie dobro.

Za okazane serce niech Wam wszystkim Pan Bóg błogosławi, a Matka Boża Jagodna ma w swojej opiece.

 

Wasz Ksiądz Artur

Facebook

W 2024 roku w naszej parafii wykonano następujące prace, oraz inwestycje:

1. Ogrodzenie wokół plebanii- ciąg dalszy.

1a. Odrestaurowane i odnowione zostały 3 dzwony na dzwonnicy.

2. Renowacja kamiennego ogrodzenia wokół Kościoła- pojawiły się znaczne pęknięcia w murze.

3. Renowacja i odnowienie malowidła pasji gotyckiej w naszej zakrystii.

4. Renowacja i malowanie rynien w domu parafialnym i budynku wikarówki.

5. Uzupełnienie fug cementem na trakcie procesyjnym.

6. Zainstalowanie nowego grzejnika na podczerwień w zakrystii.

7. Przy parkingu został ustawiony baner podświetlony ku czci Świętej Trójcy z błagalną modlitwą.

8. Na parkingu przy głównej trasie ustawiony został pomnik ku pamięci ofiar rzezi wołyńskiej.

 

W tym roku w relikwiach przybyli do naszej parafii następujący święci:

1. Święty Jan Boży.

2. Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego ,,Mała Arabka”

3. Błogosławiony Czesław.

4. Błogosławiona Rodzina Ulmów.

5. Błogosławiony Papieża Jan Paweł I.

6. Święta Joanna Beretta Molla.

 

Ponadto na ołtarzu głównym zostały umieszczone w specjalnych relikwiarzach z certyfikatem z Ziemi Świętej- relikwie:

-Kamień z Golgoty z Jerozolimy

-Kamień z Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

-Kamień z Domku Świętej Rodziny z Nazaretu.

 

Parafianie na prace i inwestycje w parafii w miesiącach maj, czerwiec, lipiec na tacę złożyli ofiarę w kwocie 12 470 zł.

Całość prac i inwestycji wyniosła 25 500 zł.

Wszystkim parafianom i ludziom z poza parafii składam serdeczne Bóg Zapłać.

Facebook

Bożonarodzeniowe Życzenia Księdza Artura

,,Opłatek”

 

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

 

C.K. Norwid

 

Moi Kochani!

Z Okazji Świąt Bożego Narodzenia moim Kochanym parafianom, a także rodakom zza granicy pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę, by Narodzenie Jezusa napełniły Was mocną wiarą, głęboką miłością i niegasnącą nadzieją.

Niech tajemnica Bożego Narodzenia ożyje w Waszych sercach.

Maleńka miłość która rodzi się w Betlejem, niech również narodzi się w sercu Każdego z Was.

Gwiazda Betlejemska, która rozświetla Waszą codzienność niech prowadzi do Dzieciątka Jezus, które daje nam radość i nadzieję na lepsze jutro.

Błogosławionych i radosnych świąt życzy

Wasz Ksiądz Artur

Facebook

Życzenia Księdza Artura na Święta Wielkiej Nocy 2024

,,Uradowali się uczniowie ujrzawszy Pana

A Jezus rzekł do nich

Pokój Wam”

Moi Kochani- jakże potrzebny jest nam wszystkim pokój, pokój zewnętrzny, a przede wszystkim pokój w naszym sercu.

Jezus Chrystus Zmartwychwstały przynosi nam ten niezwykły prezent- pokój w naszych rodzinach i w naszym sercu.

Droga pokoju wiedzie przez czyste serce i zależy od naszych myśli, pragnień, słów, gestów i czynów.

Dlatego życzę Wam pokoju serca, który jest rezultatem zwycięstw odnoszonych nad własną słabością.

Niech Jezus Zmartwychwstały staje się Naszą jedyną radością, Naszym Jedyny Panem.

Radosnych i błogosławionych Świąt życzy Wasz Ksiądz Artur.

Facebook